
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Min Input Voltage | 2.6 V |
| Output Current | 2.1 A |
| Output Type | Adjustable |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Flyback, SEPIC |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Max Input Voltage | 50 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 2.6 V |
| Max Output Voltage | 50 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Voltage | 789 mV to 50 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Quiescent Current | 2.4 mA, 29 µA |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
Stock: 322
Distributors
pcbx
Unit Price$8.04873
Ext.Price$8.04873
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.04873 | $8.04873 |
| 10 | $6.84993 | $68.49930 |
| 25 | $6.36942 | $159.23550 |
| 50 | $5.92262 | $296.13100 |
| 100 | $5.50717 | $550.71700 |
